Mycie paneli fotowoltaicznych Kraków

Zajmujemy się profesjonalnym myciem paneli fotowoltaicznych w Krakowie i okolicach.  

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Myjemy zarówno przydomowe instalacje jak również duże farmy fotowoltaiczne. 

Regularne mycie paneli fotowoltaicznych, pozwala uniknąć utraty efektywności energetycznej, które spowodowane jest osadzaniem się brudu. Kurz, sadza, pył, ptasie odchody, liście i inne zanieczyszczenia, ograniczają dostęp światła do paneli, co skutkuje spadkiem wydajności ogniw nawet o 20%.

Kiedy myć panele fotowoltaiczne?

Producenci zalecają mycie paneli fotowoltaicznych dwa razy do roku

– wczesną wiosną oraz jesienią.

Mycie paneli wiosną

Poza usunięciem standardowych zabrudzeń, pozwala zlikwidować zacieki oraz osad powstałe po zalegającym zimą śniegu. Newralgicznym miejscem są również ramy paneli, w których często zbierają się zanieczyszczenia.

Mycie paneli jesienią

Pomaga usunąć zalegające liście, pył z kwiatów, drzew oraz inne zabrudzenia z sezonu wiosenno-letniego. Ponadto czyste panele zapewnią maksymalny dostęp do światła, który w sezonie zimowym często jest ograniczony przez co znacząco spada wydajność ogniw fotowoltaicznych.

Czy słońce może uszkodzić fotowoltaikę?

Jednym z głównych kryteriów mycia paneli w tych porach roku jest fakt, że nie wolno tego robić gdy są mocno rozgrzane przez słońce. Szok termiczny może spowodować uszkodzenie ich struktury. Jest to swego rodzaju paradoks, gdyż słońce z którego na co dzień czerpią energię, w tym wypadku może doprowadzić do ich zniszczenia.  Z tego też powodu, najlepszą porą mycia jest wczesny ranek lub późne popołudnie.

Czym myć panele fotowoltaiczne?

Instalacja fotowoltaiczna jest wbrew pozorom delikatnym urządzeniem.

Aby wymyć ją bezpiecznie, należy przestrzegać kilku zasad.

Mycie fotowoltaiki Kraków

Jak myć, żeby nie uszkodzić?

Kolejną ważną rzeczą jest metoda mycia oraz sprzęt, którym wykonujemy usługę.  Do mycia instalacji używamy wyłącznie oczyszczonej, demineralizowanej wody. Nie zastosowanie się do tej reguły i wymycie paneli wodą z kranu, naraża nas na osadzenie się osadu wapiennego, który może w znacznym stopniu zmniejszyć wydajność instalacji.

Do mycia należy używać wyłącznie wody pod niskim ciśnieniem oraz miękkiej szczotki, która zapobiegnie porysowaniu delikatnej powłoki panelu fotowoltaicznego.

Biorąc pod uwagę powyższe, nasz system do mycia wodą demineralizowaną wraz z teleskopowymi kijami z włókna węglowego o długości 16 metrów – to idealne rozwiązanie do mycia paneli fotowoltaicznych.

Cennik mycia paneli fotowoltaicznych

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Na wycenę mycia fotowoltaiki wpływ mają głównie wielkość, wysokość oraz dostępność instalacji. 

Wiemy, że cena często jest głównym kryterium, dlatego każda nasza wycena jest darmowa i możliwie szybka (nawet w ciągu kilku godzin).

Mycie fotowoltaiki warto połączyć z myciem okien które również mamy w swojej ofercie. Przy łączeniu usług udzielamy atrakcyjnych rabatów.

Działamy na terenie Krakowa i okolic.

Call Now Button
LOGO MINTCLEAN white

BIURO@MINTCLEAN.PL
tel. 516-029-615